Iwona czyta

Kocham czytać, uwielbiam odwiedzać księgarnie i biblioteki, zawsze podglądam okładkę książki czytanej przez kogoś w miejscu publicznym. Jestem książkowym molem. Od kilku lat obiecuję sobie, że zacznę prowadzić statystyki przeczytanych książek.

Stąd pomysł na bloga, na swoisty pamiętnik przeczytanych książek.....

Zapraszam więc do mnie:)

czwartek, 15 stycznia 2015

Morderstwo w Miłowie

Lata 30.te XX wieku. Do małej miejscowości pod Poznaniem przyjeżdża Angielka polskiego pochodzenia - Samantha Greenwood. Ta młoda malarka z miejsca zakochuje się w pięknym domu gospodarzy - Teresy i Andrzeja Górskich. Zachwycona otoczeniem i gościnnością gospodarzy postanawia osiąść się tu na dłużej i oddać się swojej pasji. Niestety sielską atmosferę tego miejsca zakłóca morderstwo gospodarza. Dochodzenie prowadzi dociekliwy lecz jednocześnie powściągliwy komisarz Łukasz Darski, z którym nasza bohaterka dość szybko się zaprzyjaźnia. W krótkim odstępstwie czasu do tej tragedii dołączają następne. W tajemniczych okolicznościach giną kolejne osoby. Podejmowane tropy prowadzą do nikąd. 
"Morderstwo w Miłowie" to subtelny kryminał z myszką, osadzony w dwudziestoleciu międzywojennym, z całym klimatem, na który składają się  zwyczaje z tamtych lat, moda i konwenanse. I wątki sekretne - tajemniczy ślub wuja Samanthy z właścicielką ekskluzywnego butkiu, romanse i niedmówienia. 
Lektura nieskomplikowana i przyjemna, taka do połknięcia na jeden wieczór, nie pozostawiająca jednak w umyśle zbyt dużych zmian. Czyta sie ją po prostu, bez zbytnich emocji, niekoniecznie niecierpliwiąc się jakie będzie zakończenie. Choć zakończenie, mimo charakteru tego gatunku optymistyczne. 
Odpoczęłam przy tej książce.

"Morderstwo w Miłowie" Alicja Minicka
Wydawnictwo Oficynka
Gdańsk 2012
s. 234

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz